Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Jak zorganizować transport towarów z Chin? Poznaj najpopularniejsze metody transportu

Jak zorganizować transport towarów z Chin? Poznaj najpopularniejsze metody transportu

Data dodania:
2022-12-16 14:10:12

Planujesz import towarów z Chin? Jedną z kwestii, na którą musisz zwrócić uwagę, jest metoda transportu ładunków z Państwa Środka. Wybierz taką, która będzie dla Ciebie najlepsza zarówno pod kątem finansowym, jak i czasu dostawy. Najpopularniejsze metody transportu to: transport morski, lotniczy oraz kolejowy. Poznaj zalety każdego z wariantów. Zapraszamy do lektury!

Transport morski z Chin – jakie są jego zalety?

Transport morski od lat cieszy się duża popularnością wśród osób, które organizują transport z Chin do Polski. Ładunki są bowiem przewożone w dobrze zabezpieczonych kontenerach, dzięki czemu możesz nimi przetransportować niemal wszystko – zarówno towary wielkogabarytowe, jak i drobnicę.

Ze względu na to, że rodzajów kontenerów jest bardzo wiele, z łatwością dopasujesz odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb. Firmy transportowe oferują m.in. kontenery uniwersalne, z otwartym dachem, o otwartych bokach, w formie platformy lub cysterny, chłodnicze i wiele innych.

Dużą zaletą transportu morskiego jest także jego niska cena w porównaniu chociażby do transportu lotniczego. Co więcej, z pomocą kontenerowca możesz dostarczyć towary w niemal każde miejsce na świecie.

Warto jednak wspomnieć, że transport morski ma też pewną wadę i jest nią długi czas dostawy towarów, który może wynieść nawet ponad 40 dni. Mogą go dodatkowo nieco wydłużyć warunki pogodowe.

Transport lotniczy z Chin – kiedy warto go wybrać?

Transport lotniczy to bardzo ceniona metoda przesyłu towarów ze względu na bardzo krótki czas dostawy, który wynosi ok. 5-7 dni. Dużym atutem tego rozwiązania jest również fakt, że jest ono zdecydowanie najbezpieczniejsze – w transporcie lotniczym praktycznie nigdy nie zdarzają się kradzieże.

Wadą tej metody transportu jest jednak wysoka cena dostawy, dlatego też wybierana jest ona wyłącznie w określonych przypadkach, np. przy imporcie bardzo kosztownych towarów, a także towarów z krótkim terminem ważności czy tych wymagających szybkiego przetransportowania (np. farmaceutyków czy kwiatów).

Transport kolejowy z Chin – co go wyróżnia?

Ze względu na to, że pociągi mają bardzo dużą ładowność, możliwe jest przewożenie nimi wielu rodzajów towarów, co jest niewątpliwą zaletą transportu kolejowego z Chin. Co ważne, jest to bezpieczny i mało awaryjny środek transportu, który dostarcza towary z Chin do Polski w ok. 15-18 dni. Warto również dodać, że pociągiem możesz przewozić towary niebezpieczne, co jest niedopuszczalne chociażby przy transporcie lotniczym.

 

 

Aktualności


2022-12-16 14:10:12

Planujesz import towarów z Chin? Jedną z kwestii, na którą musisz zwrócić uwagę, jest metoda transportu ładunków z Państwa Środka. Wybierz taką, która będzie dla Ciebie najlepsza zarówno pod kątem finansowym, jak i czasu dostawy. Najpopular...

Więcej