ARNOW Szkółka drzew i krzewów ozdobnych

Popularne 

 Szkółkarstwo / Zamieszczono 3 tygodnie temu

Szkółki drzew i krzewów ozdobnych ARNOW zajmują się produkcją i sprzedażą materiału szkółkarskiego w pojemnikach i z gruntu. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę ozdobnych roślin iglastych i liściastych, przeznaczonych na żywopłoty i szpalery, a także do indywidualnych aranżacji małych ogrodów i większych terenów zielonych. Polecamy między innymi: żywotniki, jałowce, cyprysiki, cisy, ligustry, irgi oraz berberysy. Proponujemy także: sosny, świerki, buki, dęby, brzozy, wierzby, jabłonie i wiele innych. Znaczącą pozycję w naszej produkcji stanowią gatunki rodzime, od zawsze rosnące w polskich lasach, parkach i przydomowych ogrodach. Oferujemy także interesujące odmiany szczepione różnych gatunków oraz starsze egzemplarze, często o oryginalnych kształtach lub formowane pod kątem indywidualnych oczekiwań i potrzeb klientów. Ciągle poszerzamy naszą ofertę o nowe gatunki, gdyż naszym celem jest ułatwienie Państwu realizacji marzeń o pięknym i wyjątkowym ogrodzie.

Nowościami jakie pojawiły się w przeciągu ostatnich sezonów były borówki amerykańskie, jagody kamczackie oraz bambusy.

Pierwsza szkółka ARNOW została założona w 1986 roku w Lubinicku przez Wojciecha Nowaka, absolwenta Wydziału Leśnego poznańskiej Akademii Rolniczej, jednego z pionierów uprawy aronii, wiesiołka i cisa do celów farmaceutycznych w Polsce. W Lubinicku (gm. Świebodzin, woj. lubuskie) znajduje się szkółka drzew i krzewów ozdobnych (ok. 4 ha), która obecnie stanowi główną bazę produkcyjną firmy, oraz plantacja cisa (Taxux bacata). W roku 2000 została założona druga szkółka w Zacharzycach pod Wrocławiem (o powierzchni 3,5 ha) z bogatym asortymentem roślin iglastych i liściastych o zróżnicowanych parametrach.

Dziś na bazie zdobytej wiedzy i doświadczenia poszerzany proponowany klientom asortyment tak by każdy mógł u nas znaleźć roślinę do swojego ogrodu.

Pracownicy systematycznie poszerzają swoją wiedzę z szeroko pojętej dziedziny ogrodnictwa. Ostatnim z osiągnięć stała się publikacja na łamach czasopisma naukowego ACTA Scientiarum Polonorum Silvarum Colendarum Ratio et Industria Lignaria.

Słowa kluczowe: szkółka drzew Wrocław, szkółka drzew Świebodzin, szkółka drzew i krzewów, szkółka drzew i krzewów Wrocław, szkółka drzew i krzewów Świebodzin, szkółka drzew i krzewów dolnośląskie, szkółka drzew i krzewów lubuskie, szkółka roślin, szkółka roślin Wrocław, szkółka roślin Świebodzin, szkółka roślin dolnośląskie, szkółka roślin lubuskie, tuje szkółka, tuje szkółka Wrocław, tuje szkółka lubuskie, szkółka szmaragd, szkółka szmaragd Wrocław, szkółka szmaragd lubuskie, tuja szmaragd Wrocław, tuja szmaragd Świebodzin, cis szkółka, cis szkółka Wrocław, cis szkółka lubuskie, jałowce szkółka, sadzonki drzew, sadzonki drzew Wrocław, sadzonki tuji, bambusy Wrocław, bambusy szkółka Wrocław, rośliny formowane, żywopłot szkółka Wrocław.